Performans Pazarlama Blogu

 • Google Hotel Ads Google Ads(AdWords) ile Birleşiyor!

  Google Hotel Ads 150’den fazla ülkede gezginlerin Google.com ve Google Maps üzerinde otel fiyatlarını görebilmesini ve karşılaştırabilmesini sağlayan bir reklamcılık aracı. Google Hotel Ads ile ilgili detaylı bilgiye ise burayı tıklayarak Google’ın oluşturmuş olduğu video serisinden ulaşabilirsiniz. 

  Google Hotel Ads bugüne kadar hep belli ajansların ulaşabildiği bir üründü. Bu ajanslar otel reklamlarını yönetirken ise ayrı bir panel üzerinden yönetmeleri gerekiyordu. Görüntülü reklamlar veya arama ağı reklamları gibi AdWords paneli üzerinden yönetilemiyordu. Verilen geri bildirimler doğrultusunda ise Google Hotel Ads yakın zamanda Google Ads içerisine aynı arama ağı kampanyası gibi entegre edilecek. Resmi Google blogunda paylaşılan görsele göre de aşağıdaki gibi gözükecek.

  Bu değişiklik gerçekleştikten sonra ise eskiden Google Hotel Ads’in yönetildiği Otel Reklam Merkezi Merchant Center gibi otel ücretlerine ait feedleri yönetebileceğiniz bir alan haline gelecek ve adı Otel Merkezi olarak değiştirilecek. Orijinal makalede(Hotel Ads Center, Hotel Center).

  Aslında bu makalenin orijinali 11 Temmuz 2018 tarihinde paylaşılmış ancak bugün Google Ads sayfasının paylaştığı gönderiyi görünce yakın zamanda tüm hesaplara geleceğini düşünerek sizler için bu metni yazayım dedim.  Çeviride bir hatam olduysa affola 🙂 

  Google Otel Reklamları 2010’dan beri otelleri ve gezginleri Google aramalarında ve Google Maps’te buluşturuyor. Bu yılın ilerleyen zamanlarında Google Otel Reklamları Google Ads içerisinde otel kampanyaları adı altında açık betada sunulacak. 

  Makaleyi orijinalinden okumak isteyenler için; https://goo.gl/rfvJiY

Leave a reply