Performans Pazarlama Blogu

 • Hello World

  Merhabalaaar, 

  Bir süredir blog işini kafama koymuştum ancak askerliğime 2 ay gibi bir süre varken bu noktada bir şeyler yapıyor olmam benim de kendimden beklemediğim bir hareketti açıkçası ancak ok yaydan çıktı bir kere ve o hostingin parasını verdim. Üstelik gaza getirsin ve kolay kolay kurtulamayayım diye de 3 yıllık aldım. Umarım 3 yıllık süre içerisinde site için içerik üretmekten vazgeçmem. 

  Bu süreçte altyapı ve tema benim için en fazla zaman harcadığım alanlardı. Altyapı olarak WordPress ile Medium arasında kaldım. WordPress her ne kadar inanılmaz güçlü bir altyapı olsa da Medium blog konusunda bambaşka bir çerçeve ve domaini bağlayabiliyor olmanız da cabası. Yani hiçbir hosting almadan sadece domain ile Medium altyapısına sahip bir blog kurabilir ve yazılarınızı oradan yayınlayabilirsiniz. Açıkçası hostingi satın almamış olsam kesinlikle Medium altyapısını tercih ederdim. Tema seçimi ise kararsızlığımın vücut bulmuş haliydi diyebiliriz. Onlarca demo incelemesi sonucu bu temaya karar verdim. Bir süre de bu temada ilerlerim gibi gözüküyor ancak zaman ne gösterir bilinmez. 

  Peki ben bu blogu neden açtım? Niye açtım? Nasıl açtım? Açtım ama açmamış da olabilirim.  Şaka şaka resmen açtım. Aslında amacım başlangıçta hizmet vermeyi düşündüğüm alanlar olan Google Adwords ve sosyal medya reklamları özelinde olacaktı. Daha sonrasında bunların analiz araçlarından bağımsız olamayacağını düşünüp Google Analytics ve Google Data Studio kategorilerini de ekledim. Sonrasında ise bu 4 kategori haricinde bu konularla ilgilenen kullanıcılar başka nelerle ilgileniyor diye düşündüm ve  kreatifliğiyle okuyucuda iz bırakabilecek olan dijital reklam örneklerini de paylaşabileceğim aklıma geldi. Şimdilik bu 5 konuda içerik üretmeyi planlıyorum ancak daha önce de dediğim gibi zaman ne gösterir bilinmez. Bakarsınız ilerde onlarca farklı konuyu içerisinde barındıran bir bloga dönüşür burası.

  Neyse efendim şimdilik tüm söyleyeceklerim bu kadar.  Dijitalle kalın.

  Tuğrul Piltan

Leave a reply